ציפוי לשיניים ושחזורי שיניים אסתטיים

שינויים לרעה באורח החיים שלנו יכולים לגרום לנו לאבד מחיוניות השיניים שלנו, מצבען הבוהק ואפילו מצורתן המשורטטת. לפעמים הסיבה היא מולדת, ולפעמים כתוצאה מהזנחה והיגיינת פה גרועה. חיוך אסתטי משנה משמעותית את מבנה הפנים שלנו וגורם לנו להיראות צעירים, ובריאים יותר.

שכלולים טכנולוגיים מתקדמים בתחום רפואת השיניים מאפשרים היום לכל אחד לקבל את המראה האסתטי המיוחל. בין השיטות הקיימות היום ניתן למצוא ציפוי שיניים כמו ציפויי חרסינה או ציפוי קומפוזיט, סתימת רווחים, השלמת שיניים חסרות ועוד. 

השחזורים מתבצעים באמצעות שיטות שונות ונעשה שימוש במגוון רחב של חומרים התואמים את צבע השן – בניהם חומרים המשמשים גם לסתימות שיניים.

לפני התחלת כל טיפול אסתטי יש להבין את היסטוריית המטופל ולהתאים את השחזור למבנה הפנים והלסת.

תוכנות לעיצוב החיוך DIGITAL SMILE DESIGN  מאפשרות הדמיית מראה השיניים העתידי באמצעות טכנולוגיית צילום דיגיטלית.

המטופל יכול לקבל הדמיה של החיוך העתידי ואופן מיקום השיניים לאחר התהליך. בתהליך העיצוב מתחשבים במבנה הפנים ,תווי הסימטריה, מישור הסגר ,מיקום החניכיים, רוחב וצורת השיניים הרצויה .
דרך איסוף נתונים בצורה דו ממדית מתקבלת הדמיה תלת ממדית בעזרת מחשב אשר מאפשרת למטופל לקבל החלטה טרם תחילת הטיפול.

ישנם מגוון טכניקות לטיפולים אסתטיים בשיניים חלקם יכללו סגירת רווחים ועד ציפוי מיוחד על השן הטבעית שתעבור שיוף והתאמה.

אז מה אפשר לעשות כדי לשפר את המראה של החיוך שלכם?

ציפוי לשיניים מקומפוזיסט

קומופזיט הוא חומר מורכב אשר בנוי משרף קומפוזיטי ופילר אשר מגיע במגוון צבעים התאומים לגווני הצבעים של השיניים.
חומר זה נועד לצורך שיקום חללים אשר נפגעו כתוצאה מעששת או שבר בשן.
יתרונותיו העיקריים הם רעילות מופחתת, אסתטיקה זהה לגוון השיניים הטבעיות ויציבות לאורך זמן בסביבה החומצית של הפה.

12
IMG_20210114_144700 2IMG_20210216_143918 2

כתרים אסתטיים וציפויי שיניים בשילוב חריטה

כתר אסתטי נקרא גם ציפוי שיניים וטכנולוגיה זו מאפשרת צילום וסריקה של השיניים עליהן יולבש הציפוי ובאמצעות שימוש בתוכנת עיצוב ניתן ליצור הדמיה וירטואלית של המצב הקיים והתכנון העתידי, בנוסף ניתן ליצור עיצוב של השחזורים העתידים כמו כתרים , ציפויים , סתימות וכו.
כתרים אלו נהנים מיתרון מובהק של עמידות לטווח ארוך , אסתטיות ודיוק.

ההבדלים בין כתר שיניים רגיל לכתר אסתטי שנקרא גם “ציפוי לשיניים” הם חומרי הבסיס ממנו הם בנויים, אופן הייצור שלהם, כיפת הבסיס ואופן שילוב ציפוי החרסינה.
ישנם מספר סוגים של ציפויי חרסינה:

כתר חרסינה מאוחה לזירקוניה – זירקוניה הוא מינרל מתכתי לבן בעל יכולת עמידות גבוה . משלב חוזק ואסתטיקה טובה .בסיס הכתר הוא זירקוניה עם ציפוי חרסינה .

כתר זירקוניה מלא – עשוי חתיכה אחת ללא מתכת. לרוב מיוצרים בטכנולוגית סירקה חריטה CAD\CAM.

כתר EMAX – כתר עשוי חרסינה דחוסה בלחץ בשילוב זכוכית . בעל רמת אסתטיות גבוה.

כתר חרסינה מלא – מתגבר על מגבלות האסטטיות של כתריי PFM  לרוב משתמשים בו על מנת להשיג תוצאות אסטטיות גבוהות . לרוב החומרים אלה הם יותר שבירים ומוגדרים לפי חומר הבסיס מהם הם עשויים סיליקה אלומיניה או זירקוניה.

ציפויי חרסינה לשיניים

ציפויי חרסינה הם קליפה דקה בצבע השן אשר מונחת על גבי השיניים לצורך שיפור מראה החיוך והשיניים. לרוב הציפויים עשויים מחרסינה דקה פחות ממ”מ 1 אשר מתחבר על השן בצורה כימית על מנת לשפר צבע צורה או את העובי של השיניים הקיימות.

במהלך ההכנה  של השן לציפוי נגרם נזק מינימלי לשן הטבעית, הכנה מינימלית של האמייל נדרשת על מנת להתאים את הציפוי לשן, לרוב לאחר סיום תהליך הציפוי מתקבל מראה טבעי ואסתטי מאוד .לציפויי חרסינה קיימים מגוון סוגים בניהם: 

בניית הציפוי ע”י חרסינה FELDSPATHIC – נבנית בשכבות ע”י הטכנאי. לרוב התוצאות אסתטית מאוד אך החומר יחסית שביר יותר בהשוואה לחומרים אחרים. ציפוי שנעשה ע”י דחיסה חמה של חרסינה.

ציפוי E-MAX  – עשויי מחרסינה אשר עוברת עיבוד ודחיסה בלחץ גבוה , הם נחשבים לחזקים יותר מציפויי חרסינה אחרים. נותנים מענה ושיפור ניכר למראה השיניים .היתרון של ציפוי EMAX הוא אפשרות ההתאמה המיטבית לצבע השיניים סמוכות.
החסרון העיקרי של ציפוי EMAX הוא ההכנה הנדרשת ולא ניתן לבצע גשר ארוך על מספר שיניים בשיטה זו.

טכנולוגיה  סריקה חריטה CAD/CAM  בטכנולגיה זה מתבצעת סירקת של השן המיועדת לציפוי הנתונים נשלחים למחשב על מנת לעצב את הציפוי העתידי.
לאחר סיום שלב העיצוב ובחירת החומר הרצוי לחריטה, נשלחים נתונים למחרטה אשר חורטת את הציפוי מתוך בלוק חומר. תוצאות חריטה אלו מדויקות מאוד עם העמידות מכנית וכימית גבוה מפני שחיקה ושבר. לרוב החומר קל משקל ואנטי-אלרגני ללא מתכת.

ציפוי זירקוניה – אלה ציפויים אשר מתקבלים לאחר פעולת סריקה אשר מתבצע במרפאה בעזרת תוכנת סריקה ועיצוב . במהלך שלב זה מבוצע עיצוב של הציפוים ,לאחר מכן בשלב הייצור כיפת הזירקוניה נחרטת ע”י מחרטה במעבדה \במרפאה  . המחרטה יכולה לחרוט קליפה דקה של זריקוניה ולאחריו יהיה צורך בבניית חרסינה בשכבות על מנת להגיע להתאמה מלאה ,עי הטכנאי  . אפשרות שניה היא חריטה מבלוק זירקוניה שלם אשר מגיע במגוון צבעים. ציפויים אלה בעלי חוזק לשחיקה גבוה . החסרונות העיקריים לציפוים אלו שהם עבים יחסית ומצריכים הכנה נרחבת של השיניים ונחשבים ליקרים יחסית.

dav3-min
2-min1-min

יישור שיניים שקוף

טכנולוגיה זו היא שיטה חדשנית ליצירת מראה אסתטי וישר לשיניים מבלי להסתובב עם ברזלים שזכו לכינויים שונים כמו גשר, פלטה ועוד.
באמצעות קשתיות שקופות בלתי נראות המאפשרות לא רק לילדים להנות מיישור שיניים ומראה נהדר בו זמנית.
מהלך יישור השיניים השקוף מתבצע באמצעות סד שקוף שמוחלף מעת לעת.

הסד מיוצר בצורה ממוחשבת על גבי תוכנה בשם אינביזיליין כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
כל הרצונות וכל המטרות המוגדרות של הטיפול מתוכננות ונרשמות בתוכנה.
לאחר שלב התכנון החברה מייצרת הדמיה תלת ממדית של שלבי הטיפול ותוצאה הסופית אשר מתקבלת.

לרוב בשלב זה מוצגת למטופל הדמיה ממוחשבת המציגה את שלבי הטיפול והתוצאה הסופית . לאחר קבלת אישור המטופל התוכנית מאושרת , הסדים נשלחים לייצור ולאחר כחודש מתקבלים במרפאה, ותהליך היישור מתחיל.

הסדים אשר מתקבלים מהווים את הסדים לאורך כל תקופת הטיפול, יש להחליף את הסד כל שבועיים לסד הבא על לסיום הטיפול ולקבלת התוצאה הסופית . ביקורת במרפאה נעשות אחת ל6 שבועות . לקראת  סוף הטיפול יש צורך להערכה מחדש  לגבי צורך בשלב נוסף של קשתיות . בסיום הטיפול יבוצע קיבוע ויימסרו קשתיות לשמירת המצב .

הטיפול החדשני מאפשר היום לטפל גם במבוגרים ובני הגיל השלישי!  קרא עוד על יישור שיניים למבוגרים
טווחי המחירים ליישור שיניים שקוף נע בין ₪ 16,500 -24,500 שח

מצב של מחסור בשיניים

במקרה שיש חוסר בשן או במספר שיניים, יתכן והרופא ימליץ על השתלה או השתלת תותבת נשלפת.
השתלות שיניים מהווים היום את התחליף הקרוב ביותר לשיניים טבעיות וקיימים היום מגוון פתרונות קבועים או נשלפים להחלפת שן אחת או אפילו לסת מלאה.

למידע נוסף על שתלים והשתלות לחצו כאן

 

הלבנת שיניים

עם הזמן השיניים משנות את צבעם הטבעי והופכות כהות יותר, שינוי הצבע יכולים לנבוע משינויים בצבע השכבות החיצוניות והפנימיות של השן וייתכנו מסיבות שנות כמו הצטברות חיידקים ולכלוך שיוצרים כתמים על זגוגית השן. שחזורי אמלגם הם גם סיבה שיכולה ליצור כהות בשן, בעקבות חדירת חומרי השחזור אל תוך רקמת הכותרת, כהות יכולה להיווצר גם בשם חבלה, הזדקנות שכבת הדנטיין ועוד.

הלבנת שיניים היא תהליך אסתטי להבהרת צבע הבסיס של השן. במרפאת השיניים בירושלים אנו ממהרים להשתמש בחומרים כימיים, תחילה מומלץ לבצע הסרה של אבנית וכתמי צבע חיצוניים מהשיניים על ידי טיפול במכשיר אולטר סוניק ושימוש במשחות על בסיס סודיום ביקרבונט שהיא בעצם סודה לשתייה.
כמו כן ניתן לעזר במכשיר התזת חול  profijet לצורך הסרת כתמים קשים מהשיניים תוך שימוש באבקת סודה לשתיה בהתזה בלחץ אויר ומים. פעולה זו גם יכולה לסייע רבות להסרת כתמים קשים מזגוגית השן.

אם זה לא עוזר, הלבנת שיניים תתבצע באמצעות חומרים כימיים אשר מבוססים על בסיס חמצן שמוחדר על תוך הדנטין דרך נקבוביות מיקרוסקופיות בשן.
ככל שריכוז חומר ההלבנה גבוה יותר כך גם חדירתו מהירה יותר אל עומק שכבות השן.

הלבנת השיניים הביתית מתבצעת באמצעות סדי הלבנה אינדיבידואלי של המתרפא. ריכוז חומרי ההלבנה ביתית יכול לנוע בין 10% -22%. תהליך ההלבנה יכול לארוך בין 4-6 שבועות בממוצע. במהלך הטיפול על המטופל להניח את חומר הלבנה בתוך סדי הלבנה שיוצרו עבורו לפי הנחיית הרופא. על המתרפא להיות עם סדי ההלבנה לפחות 3 שעות ביום למשך 6 ימים בשבוע ( יום אחד מנוחה ). לתקופת ההלבנה מומלץ להיעזר במשחה לשיניים רגישות כגון סנסודיין ומומלץ להימנע משקאות קרים או חמים מדי ולהימנע מאוכל המכיל צבעי מאכל.

הלבנה במרפאה נעשית עי מקור אור שהוא בדרך כלל לייזר בקרינה UV עם מי חמצן בריכוז של 35%.
לרוב ההלבנה נעשית בפגישה אחת ועל ידי רופא שיניים בלבד. לצורך תהליך הלבנה יש צורך בבידוד החניכיים על מנת למנוע כוויה. מנחים את החומר הלבנה על זגוגית השן ומשתמשים בלייזר מסוג UV  ממרחק קצר למשך 3 סבבים של 20 דקות בכל פעם. יתרון של שיטה זו הוא מהירות תהליך הלבנה, נוחות וחיסכון בזמן.

לתיאום תורים וייעוץ מקצועי בכל נושא
השאירו פרטים כאן

השתלות שיניים מונחות מחשב

שירותי חירום ועזרה ראשונה 24/7

יישורי שיניים שקופים למבוגרים

כתרים אסתטיים בחריטה

ציפויי חרסינה לבנים (החיוך ההוליוודי)

מעורבות של מומחים ספציפיים

אולי יעניין אותך לקרוא על...

מה אומרים עלינו?

איתמרc חןאיתמרc חן
09:51 12 Jan 22
מרפאה נהדרת!ד״ר אסף והצוות יוצאים מן הכלל! אני אחרי שיקום פה והתוצאות מדהימות! שירות ברמה גבוהה! גם... בחירום🙏🏻קראו עוד
Tzachi KuxTzachi Kux
09:27 12 Jan 22
ביקרתי במרפאה של ד"ר סדובסקי מספר פעמים, לצורך טיפולים שונים. תמיד קיבלתי שרות מעולה, תמיד עם... חיוך, עם סבלנות, ותמיד עמדו בזמנים (ללא המתנות ארוכות בתור במרפאה). כמו כן הרופא מנסה להציל את השיניים הטבעיות ולא ממהר להמליץ על כתרים או שתלים יקרים כמו שעושים רופאים אחרים. רק אם באמת אין ברירה.בקיצור מרפאה מומלצת ביותר. רופא מקצועי ואמין.קראו עוד
עברתי טיפול שיניים אצל ד״ר אסף לפני מספר שבועות! טיפול מקצועי ומסור. ממליצה עליו... בחום❤️קראו עוד
חעכח צכצכחעכח צכצכ
17:42 06 Feb 21
לפני חודשיים הגעתי לטיפול שיניים ממש רמה גבוה של טיפול וקבענו שוב..תודה לכם על הכל❤👑
דניאל זרגרידניאל זרגרי
09:06 28 Jan 21
לפני כחצי שנה ביצעתי מספר טיפולים אצל ד״ר אסף,קיבלתי טיפול מעולה ושירות מצויין.תודה רבה !
js_loader
דילוג לתוכן