ציפוי חרסינה – כל מה שצריך לדעת לפני

בחיוך שלנו טמון פוטנציאל אדיר באטרקטיביות שאנו משדרים, בביטחון העצמי, ובנראות האסתטית של השיניים והחיוך.
כבר בשניות הראשונות שאנחנו מדברים עם אדם, הרושם שלו מאיתנו נחתם. החיוך – הוא כרטיס הביקור שלנו באינטראקציות רנדומליות ובשגרה. כולנו רוצים להיות בריאים, להראות טוב וליהנות מהיתרונות של חיים נכונים וגוף בריא.

 

ציפוי חרסינה – התרופה לחיוך הפגום

אז אנחנו יודעים שהחיוך אומר עלינו הרבה עוד הרבה לפני שהספקנו להגיד משהו… אבל לצערנו, לא כולנו נולדו עם השיניים המושלמות אשר יעמדו בעומס המצטבר של החיים ויראו חשדות ורעננות גם אחרי עשרים ושלושים שנים.
גם אם התמזל מזלנו ובורכנו בגנטיקה טובה, עם השנים השיניים עלולות לאבד את הגוון הלבנבן והבוהק, להיסדק  ולהישחק, להישבר או לזוז ממקומן הטבעי…

הדרך הטובה והמהירה ביותר על מנת להשיב את החיוניות החיוך ולאפשר שוב חיוך צעיר ורענן הוא ע”י ציפוי חרסינה.

 

מה הוא ציפוי חרסינה?

ציפויי חרסינה הם כיסויים דקים וחזקים בעלי קליפת חרסינה אשר מודבק באזור החיוך, לרוב על השיניים הקדמיות. ציפויי חרסינה מתלבשים על השיניים הטבעיות הקיימות שלנו ומאפשרים להן לקבל מראה הרמוני וטבעי – רענן ומבריק.

ציפויי חרסינה מאפשרים לתקן פגמים קלים עד בינונים במנח השיניים ולעיתים אף מאפשרים להימנע מטיפול אורתודנטי ממושך של יישור שיניים!
ניתן לשנות את גוון וצורת השיניים בעזרת הציפויים בכך לשפר משמעותית את המראה הכללי של החיוך תוך מספר קצר של פגישות במרפאת השיניים.

למה לעשות ציפוי חרסינה לשיניים

ציפויי חרסינה הם לא רק אביזר אסתטי שמתקן את החיוך שלנו ונותן מראה צעיר ובריא לפה.
מבחינה בריאותית ודנטלית, ציפויי שיניים יכולים לתקן מספר רב של ליקוים אסתטיים באזור החיוך  ולאפשר חיוך מושלם:

 • שיניים עם כתמים אשר לא מגיבים כראוי לטיפול הלבנת שיניים
 • שיניים שבורות או שחוקות
 • תיקון מנח שיניים
 • רווחים לא שווים או רווח גדול בשיניים קדמיות
 • תיקון אסימטריה באזור החיוך

יתרונות של טיפול ציפוי חרסינה

התכונות הרבות של ציפויי השיניים מחרסינה מקנות להם יתרונות רבים לאורך השנים.
אף על פי שהשיניים הטבעיות שלנו עשויות מחוסר חזק ועמיד, לאורך זמן ושחיקה – הן מאבדות מחוזקן, מצבען ואף מאיכותן.

 

 

מספר יתרונות שקיימים לציפויי חרסינה בשיניים:

 • לרוב ציפוי החרסינה חזקים ומעמידים לאורך שנים – מחזקים את השן ומקנים עמידות חדשה לפה וללסת
 • מאפשרים לקבל מראה טבעי, נקי וצעיר
 • מאפשרים לבצע השחזה מינימלית (במקרה הצורך) עם פגיעה מזערית בשן המושחזת בהשוואה לשן אשר מיועדת להכתרה (כתר)
 • ציפוי חרסינה לא נצבעים בקלות ומאפשרים את שימור הצבע והבוהק של השן לאורך שנים!
 • חשוב מאוד טרם תחילת הטיפול בציפוי חרסינה לבצע בדיקה קלינית מקיפה.
  בדיקה הכוללת את כל הליקויים האסתטיים תוך התייחסות לתלונות המטופל ולהבין את ציפיות המטופל על מנת לאפשר שביעות רצון גבוה בסוף טיפול.
 • חושב מאוד לבצע הערכה אסתטי הכוללת מערך צילום של השיניים והחיוך.
  (לקיחת מידות טרם תחילת הטיפול אשר בעזרתם יהיה ניתן לתכנן ולאפשר הדמיה של התוצאה מיוחלת טרם תחילת הטיפול!)
 • בשלב זה גם חשוב מאוד להתייחס לגרומים אשר עלולים להכשיל את הטיפול ולהימנע מטיפול בציפוי חרסינה במקרה של חריקת שיניים מוגברת, כסייסת ציפורנים, מנשך לקוי, ועוד…

 

במחקרים שונים מוצגת 94% שרידות של ציפוי חרסינה לאורך שנים כאשר יש התייחסות נאות לאינדיקציות הטיפוליות תוך התחשבות בגורמי הסיכון אשר עלולים להוביל לכישלון של ציפוי החרסינה!

 

מה שיעור השרידות של ציפוי חרסינה לאורך שנים ?

לרוב שיעור השרידות של ציפוי חרסינה הוא בין 10-12 שנים ויתכן גם יותר.
התפתחות טכנולוגית בתחום החרסינה והדבקים מאפשרים לספק חומרים איכותיים עם יכולת שרידות גבוהה. מצד שני יכולת השרידות של ציפוי החרסינה תלויה רבות בהרגלי היגיינה של המטופל וביכולת שלו למנוע מחלת עששת מתחת לציפוי אשר יתכן ותוביל לכישלון מוקדם…
מתרפאים אשר עוברים טיפול בציפוי חרסינה חייבים לפתח הרגלי היגיינה ותזונה נאותים על מנת לאפשר את בריאות הגוף והשיניים .

על המתרפאים לעבור בדיקה שיניים מסודרת אחת לחצי שנה לפחות תוך ביצוע טיפולי שננית באופן שגרתי. רק בדרך זו מתאפשר לעצור ולמנוע התפתחות מחלת עששת/דלקת חניכיים ולאפשר את שרידות הטיפול לאורך שנים.
המתרפא חייב לבין את גדול האחריות שלו לשרידות הטיפול ואת הצורך בשמירה על היגיינת פה טובה. ללא הבנה זו סיכוי להצלחת הטיפול יורד משמעותית!!!

 

ומה קורה לציפוי חרסינה לאחר 10-12 שנים ?

שמירה על היגיינת פה טובה, יחד עם ביצוע ביקורות שנתיות אצל רופא השיניים יכולים להאריך את שרידות ציפוי החרסינה ליותר מ-20 שנים (!)

שרידות הטיפול תלויה רבות במיומנות הרופא ותכנון מדיוק של המקרה תוך איסוף נתונים מקסימלי (שימוש פרוטוקול צילום) וביצוע מודלים לימודים של לסתות המתרפא. כמו שחשוב לא להתפשר על איכות  הטיפול הטוב ביותר, כך חשוב לא להתפשר על בריאותכם ועל שמירה ותחזוקה יום יומית של חלל פה והגוף.

אחרי

לפני

מספר נקודות לגבי ציפוי חרסינה לשיניים:

1. האם יש צורך להשחיז שיניים בשביל ציפוי חרסינה?

לרוב בטיפול מסוג זה יש צורך בביצוע השחזה מינימלית של זגוגית השן בעומק בין 0.2-0.5 מ”מ כך שמתאפשרת פגיעה מינימלית במבנה השן. כיום עם התפתחות טכנולוגית בתחום החרסינה והדבקים ניתן במקרים מסוימים לבצע טיפול בציפוי חרסינה ללא השחזה בכלל!

2. האם ציפוי חרסינה טובים עבור השיניים?

לרוב הציפויים עשויים מקליפת חרסינה דקה אשר מודבקת על גבי זגוגית השן. במקרים מסוימים של מחלה התפתחותית בזגוגית השן או הרס השן כתוצאה ממחלת עששת/שחיקה. הציפוי יכול להשיב את החוזק המבני של השן ולשפר את מראה החיוך.

3. האם ביצוע טיפול ציפוי חרסינה כואב?

רוב המטופלים מדווחים שמהלך הטיפול כמעט ולא כואב בכלל. זאת לרוב בעקבות השחזת שן מינימלית ככל הניתן. הציפויים לרוב דורשים הסרה של שיכבה דקה מהאמייל של השן. שכבת האמייל המוסרת שווה לעובי ציפוי החרסינה אשר עתיד להיות מודבק על גבי השן. ותפקיד ההסרה של האמייל מבטיח הושבה מושלמת של ציפוי החרסינה על גבי השן המושחזת.

4. מה קורה לשיניים הטבעיות מתחת לציפוי החרסינה ?

השיניים הטבעיות מתחת לציפוי החרסינה  עדין פגיעות בפני היווצרות (רובד חיידקים ) פלאק והצטברות אבנית , מה שיכול להוביל להיווצרות עששת (חור מתחת לציפוי). עששת נרחב מתחת לציפוי חרסינה יכול להוביל למצב בו השן הטבעית כבר אינה יכול לתמוך בציפוי החרסינה הקיים , ויתכן ויהיה צורך לבצע ציפוי חרסינה חדש .

מי שרוצה חיוך יפה ובריא לאורך שניים מוכרח להבין את הצורך הממשי בשמירה על היגיינת פה ברמה גבוהה . שימוש יום יומי במברשת חשמלית . שימוש בחוט דנטלי, רצוי לאחר כל הארוחה. ושימוש בסילונית במקרה הצורך . עששת ומחלות חניכיים עם לרוב  מחלות חיידקיות אשר ניתן לשלוט בהם ע”י צמצום שארי המזון בחלל הפה ופיתוח הרגלי תזונה בריאה .שליטת ברמה החיידקית בחלל הפה היא פועל יוצא לשרידות השיניים הטבעיות והמשוחזרות כאחד .

 

מה צריך לדעת לפני שמחליטים על טיפול ציפוי חרסינה ?

 • טרם ביצוע טיפול ציפוי חרסינה יש לוודא את בריאות השיניים, החניכיים ומצב העצם המקיפה את השיניים הטבעיות. רופא השיניים חייב לטפל בכל מחלה או הרס גרמי לשן (עששת) טרם ביצוע ציפוי החרסינה.
 • אצל מטופלים אשר נועלים לסתות ושחוקי שיניים לרוב כפעולה לא רצונית הטיפול יחשב כלא מומלץ עם סיכון גבוה לשבר השחזור ואף להיפרדות הציפוי מהשן הטבעית. מטופלים עם פונקציית  יתר של הלסתות לרוב ידרשו להרכיב סד לילה לריכוך הוצמת הלחץ אשר מופעל על השיניים והשחזורים במהלך השינה.
 • על אף שרופא השיניים מוריד שכבת אמייל מינימלית, עדין חשוב להבין שזו פעולה בלתי הפיכה (אמייל לא גדל מחדש).
 • ייתכן עם הזמן התרופפות של ציפוי החרסינה ולעתיים ייתכן ויהיה צורך בביצוע ציפוי חדש .
 • כמו בכל טיפול שיניים שגרתי חשוב מאוד טרם הטיפול לבין את ציפיות המתרפא ואפשריות הטיפול העומדת בפניו. ולהשריש את חשיבות הביקור אצל רופא שיניים באופן שיגרתי למען שמירה על שיניים וחניכיים בריאות לאורך שנים

 

מה צריך לדעת לאחר טיפול ציפוי חרסינה ?

 • ציפוי החרסינה יכול להישבר במקרה של הפעלת כוח לא סביר. יש להימנע מכסיסת ציפורנים ונשיכת דבר קשים (כמו עפרונות, קרח וכו’…)
 • ייתכן זמן הסתגלות(מספר ימים) לתחושה של השן הטבעית מתחת  לציפוי החרסינה. חשוב מאוד לידע את רופא השיניים אם נוצר איזושהי אי נוחות במנשך השיניים כך שיוכל לאזן את ההפרעה במהרה.
 • שמור על שיניים וחניכיים בריאות ע”י צחצוח במברשת חשמלית ושימוש יום יומי בחוט דנטלי/מברשות דנטליות. עששת עדין יכולה להתגנב תחת ציפוי החרסינה. השתמש במוצרים דנטליים ובמשחות שיניים מעושרות בפלורייד, מאושרים משרד הבריאות על מנת לעמוד בסטנדרטים של בטיחות ויעילות המוצרים.

אחרי

לפני

Laminate Veneers: ציפוי חרסינה מחיר (טווח מחירים)?

המחיר בעבור ציפוי חרסינה יכול לנוע בין 3000 -3800 ש”ח עבור כל השן.
טווח המחירים לציפוי חרסינה הוא לרוב נגזרת של מורכבות הטיפול, ניסיון הרופא המבצע את הטיפול, ניסיון ואיכות המעבדה אשר נבחרה לבצע את הטיפול המיועד (לרוב מעבדות אומן) ולבסוף מה הוא החומר אשר ציפוי החרסינה עשוי ממנו.

כחלק משלב התכנון הראשוני לקראת ביצוע ציפוי חרסינה, יהיה אפשרות למטופל לקבל טעימה, המאפשרת לקבל הצצה לתוצאה הסופית המתוכננת בעזרת הדמיה וגילוף אבחנתי אשר מבוצע על שיניים של המטופל טרם ביצוע השחזות על פני השן.

 

אנחנו אף פעם לא מתפשרים על איכות השירות והטיפול שלנו ולכן אנו מתחייבים על שימוש בחומרים ובטכנולוגיות ייצור מהמתקדמים ביותר התאומים לסוג הטיפול וסוג החומר אשר ציפוי החרסינה עשוי ממנו!!

 

קבעו עוד היום תור לפגישת ייעוץ על מנת להתאים את סוג הטיפול שהכי מתאים בעבורכם:
האם ציפוי  חרסינה מסוג למינייט?
האם כדאי להשתמש אצלכם בחומרים אחרים?
האם בכלל נדרש שימוש בציפוי חרסינה בכלל או שאפשר לחסוך את זה?!
אולי ניתן לפתור את המפגע האסתטי בצורה פשוטה יותר…
(כמו ניקוי עמוק ויסודי, הסרת כתמים קשים או החלפת שחזורים לקויים…)

אנחנו לא מתפשרים על הבריאות ואסתטיקה שלך…  אז למה לך להתפשר על משהו שהוא פחות ממושלם?

לתיאום תורים וייעוץ מקצועי בכל נושא
השאירו פרטים כאן

השתלות שיניים מונחות מחשב

שירותי חירום ועזרה ראשונה 24/7

יישורי שיניים שקופים למבוגרים

כתרים אסתטיים בחריטה

ציפויי חרסינה לבנים (החיוך ההוליוודי)

מעורבות של מומחים ספציפיים

אולי יעניין אותך לקרוא על...

מה אומרים עלינו?

איתמרc חןאיתמרc חן
09:51 12 Jan 22
מרפאה נהדרת!ד״ר אסף והצוות יוצאים מן הכלל! אני אחרי שיקום פה והתוצאות מדהימות! שירות ברמה גבוהה! גם... בחירום🙏🏻קראו עוד
Tzachi KuxTzachi Kux
09:27 12 Jan 22
ביקרתי במרפאה של ד"ר סדובסקי מספר פעמים, לצורך טיפולים שונים. תמיד קיבלתי שרות מעולה, תמיד עם... חיוך, עם סבלנות, ותמיד עמדו בזמנים (ללא המתנות ארוכות בתור במרפאה). כמו כן הרופא מנסה להציל את השיניים הטבעיות ולא ממהר להמליץ על כתרים או שתלים יקרים כמו שעושים רופאים אחרים. רק אם באמת אין ברירה.בקיצור מרפאה מומלצת ביותר. רופא מקצועי ואמין.קראו עוד
עברתי טיפול שיניים אצל ד״ר אסף לפני מספר שבועות! טיפול מקצועי ומסור. ממליצה עליו... בחום❤️קראו עוד
חעכח צכצכחעכח צכצכ
17:42 06 Feb 21
לפני חודשיים הגעתי לטיפול שיניים ממש רמה גבוה של טיפול וקבענו שוב..תודה לכם על הכל❤👑
דניאל זרגרידניאל זרגרי
09:06 28 Jan 21
לפני כחצי שנה ביצעתי מספר טיפולים אצל ד״ר אסף,קיבלתי טיפול מעולה ושירות מצויין.תודה רבה !
js_loader
דילוג לתוכן